11 Haziran 2015 Perşembe

Ve Gezi Ve Kitap Ve Film Ve YazıGüney Anadolu, Antakya, Tarsus Kilikya gezisi Titus Tünelleri demişken Roma Imparatoru Titus Andronikus' un Museviler' e zalim olduğu konusunu anmadan olmaz. 

Tarihte din uğruna çok katliam olmuş, iki bin yıl önce de olmuş, sekiz yüz yıl önce de olmuş, günümüzde de oluyor. Din uğruna da, onun burnu kısa, bunun uzun, yok o Hutu, bu Tutsi diye insanları ayırarak da savaşlar olmasın.


Anacağım kitap yazarı Nomiku, Çevireni Dr Kriton Dinçmen , adı Haçlı Seferleri, ilk 1925 yılında İskenderiye de yayınlanmış. 


1096 - 1270 Yılları Arasında Doğu'ya akınlarla seyreden o kapkara , nefret ve kanla dolu olaylarda Doğu insanının, Bizanslısının da, Müslümanının da , Musevisinin de,  gözü kara , eli kanlılarca mahvedildiğini anlatıyor.


Kitabın yazarı Selahattin Eyyubi' nin adil yönetimi'nden söz ediyor. Tüm cahil ve açgözlü akınlardan Tanrı dünyamızı korusun.
NOT - Ruanda' da insanlar Hutu ve Tutsi diye ayrıştırılarak iç savaş çıkartılmış ve bir milyon Ruandalı ölmüştü.

Izlemeyenler için film : Hotel Ruanda Haçlı Seferleri kitabından, Kudüs'te Davut'un KapısıYıl 1187 de Kudüs' e giren Selahattin Eyyubi ' nin tutsaklara insanca davrandığı belirtilir.  Hz. İsa'nın Kabri Kilisesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder